Свет

Свет

Struga NEWS предлага StrugaNews Локално Македонија Насловна Насловна слајдер Невладин сектор Свет Спорт, Здравје, ИТ

Во периодот од 11 до 25 Октомври 2018 година глобалното движење на FARE мрежата #FootballPeople се случуваше насекаде низ светот. Во овие денови активноста беше да се предизвикаат сите форми на дискриминација, да се промовираат на спортските вредности и ...
Comments Off on До сите вас #FootballPeople
Насловна Насловна слајдер Свет

ФОТО: Армијата на САД, најсилната војска на светот – врвни професионалци, опрема и обука Секоја силна светска армија поседува огромна опрема и наорожувуање, кое е спремно да се искористи во секој момент доколку е потребно. Воената машинерија е ...
Comments Off on Армијата на САД е најсилна војска на светот со врвни професионалци: Погледнете каква неверојатна опрема поседуваат тие
Насловна Насловна слајдер Свет

Младоженец од Англија и неговите 29 пријатели останаа непријатно изненадени кога открија дека невестата побегнала со 14.000 евра наменети за свадбената прослави и ги оставила на цедило на аеродромот. Крис Махоне (27) требало да се венча со 29-годишната ...
Comments Off on Младоженецот и гостите во шок: Невестата побегна со 14.000 евра
Насловна Насловна слајдер Свет

Парламентарното Собрание на Советот на Европа излезе со писмена декларација посветена на Македонија насловена “Заштита на угледот на македонската дипломатија”. Декларацијата е објавена на официјалната страна на Советот на Европа и доаѓа откако Владата на Република Македонија се ...
Comments Off on Советот на Европа со декларација ја повикува Владата да не го блокира поставувањето на Николоски во Брисел
Насловна Насловна слајдер Свет

Италијанскиот професор Адриано Сегатори, угледен психијатар и психотеравпевт, член на научниот оддел „Правна психологија и форензичка психијатрија”, како и член на Италијанската академија на форензичка наука, даде изјава во која го опишува новиот француски претседател Емануел Макрон. – ...
Comments Off on МАКРОН Е ПСИХОПАТ
Македонија Насловна Насловна слајдер Свет

               ...
Comments Off on Македонците во Хунза, Пакистан
Македонија Насловна Насловна слајдер Свет

Сенаторот Мајк Ли за истрагата во Македонија: Бараме одговор зошто американските пари се киднапирани од Сорос и USAID. Американскиот сенатор Мајк Ли даде интервју за најгледаната американска телевизија Fox News. Интервјуто е посветено на писмото што 6те сенатори ...
Comments Off on Американските сенатори бараат одговори за потрошените пари!
Македонија Насловна Насловна слајдер Свет Спорт, Здравје, ИТ

Клубот кој ги брани боите на Македонија во австралискиот фудбал, Престон Лионс, клуб на македонските иселеници, имаше голем предизвик во Купот на Австралија. Тие за противник го имаа тимот на Клифтон Хил, во кој главниот збор го имаат ...
Comments Off on ЕЧЕШЕ МАКЕДОНИЈА, МАКЕДОНИЈА: „Лавовите” од Престон го елиминираа грчкиот Клифтон Хил во Купот на Австралија
Македонија Насловна Насловна слајдер Свет

ЗОШТО АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕСМЕН БАРА МАКЕДОНИЈА НА ИСЧЕЗНЕ РОБАКЕР Е СТАР АЛБАНСКИ ЛОБИСТ Републиканскиот конгресмен од Kалифорнија, САД, Дејна Рорабакер, кој неодамна преку писмо на српскиот претседател Томислав Николиќ му предложил размена на територии со Kосово, сега изнесе најнов ...
Comments Off on Што се спрема на Балканот!
Насловна Насловна слајдер Свет Спорт, Здравје, ИТ

Веќе го испративме првиот месец од 2017 па веќе почнуваме да размислуваме за она што не очекува понатаму во неа, а особено какви модели на паметни телефони ќе се појават на пазарот. Едно е сигурно, дека во новата ...
Comments Off on 10 паметни телефони што со нетрпение ги очекуваме во 2017