Struga NEWS предлага

Struga NEWS предлага

Struga NEWS предлага StrugaNews Локално Македонија Насловна Насловна слајдер Невладин сектор Свет Спорт, Здравје, ИТ

Во периодот од 11 до 25 Октомври 2018 година глобалното движење на FARE мрежата #FootballPeople се случуваше насекаде низ светот. Во овие денови активноста беше да се предизвикаат сите форми на дискриминација, да се промовираат на спортските вредности и ...
Comments Off on До сите вас #FootballPeople
Struga NEWS предлага StrugaNews Локално Македонија Насловна Насловна слајдер Невладин сектор

Продолжуваат активностите од Еразмус+ проектот Youth Enterpreneuring Skills Project (YES Project) поддржан од страна на Националната агенција за европски образовни програми и програмата Еразмус+. Од 14 до 16 септември 2018 година претставници од нашето училиште учествуваат на четвртиот ...
Comments Off on YES Project состанок Сицилија 14 – 16 септември 2018
Struga NEWS предлага Насловна Насловна слајдер Невладин сектор Свет

  Русија ќе собере над 20 000 млади на фестивал оваа година. Целта на настанот е да се промовира мирот и солидарноста. Фестивалот ќе се одржи во градот Сочи на црното море од 14-22 Октомври 2017. Официјални јазици ...
Comments Off on Русиja кани 20 000 млади и студенти од цел свет на меѓународен фестивал во Сочи
Struga NEWS предлага StrugaNews Локално Македонија Насловна Насловна слајдер

Вчера во просториите на Хотел Дрим во Струга со почеток во 18 часот, ДУИ одржа презентација пред граѓаните на Струга и струшко. На презентацијата присуствуваа голем број членови на партијата предводени од лидерот Али Ахмети. Свое обраќање на ...
Comments Off on Во Струга презентирани големите успеси на ДУИ за Лабуништа и носителот на листа
Struga NEWS предлага Насловна Насловна слајдер

Најновата песна на македонскиот саксофонист Горан Папаз “Ти си насекаде”, која oд неодамна се врти на радио станиците, доби и свој видео запис. Спотот го изработи „Мега продукција“ а режијата е на Ѓоко Наумовски. Во спотот настапуваат модели ...
Comments Off on Најновата песна на македонскиот саксофонист Горан Папаз
Struga NEWS предлага Насловна Насловна слајдер

Авис е македонски проект кој NASA го избра во топ 25 на светскиот натпревар по хардвер и софтвер. За тимот (составен од 3 средношколци и 1 студент) да добие шанса да го доразвие проектот во Америка, потребно е ...
Comments Off on Авис македонски проект кој NASA го избра во топ 25 на светскиот натпревар по хардвер и софтвер
Struga NEWS предлага Насловна Насловна слајдер

Прекрасен појадок со јајца, леб и кашкавал ...
Comments Off on Рецепт на денот
Struga NEWS предлага Насловна Насловна слајдер

Овогодинешните Греми награди кренаа многу прашина со говорот на Taylor Swift за време на доделувањето на награда за најдобар албум. Говорот на Taylor Swift беше насочен кон Kanye West, за што доби огромен аплауз од публиката. “Никој не може да ви ...
Comments Off on Добитници на Греми наградите 2016та
Struga NEWS предлага Насловна Насловна слајдер

Писмата на Микеланџело до Хенри VIII за барање за развод како и многу други дукументи своето место си го пронашле токму баш тука. Некои од нив се обвиткани во тајност, а пак за некои е невозможно да се стигне ...
Comments Off on Неверојатни места кои можеби никогаш нема да ви дозволат да ги посетите
Struga NEWS предлага Насловна Насловна слајдер

Пилешко во сос од ориз. ...
Comments Off on Рецепт на денот