Archives by: mehmed

mehmed

0 comments

mehmed Posts

Локално Македонија Насловна Насловна слајдер
Денес во 20.30 кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ д-р Сејад Солакоски ќе оствари средба со граѓаните на Враништа. Средбата ќе започне во месниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
Comments Off on Посета на Враништа и Мислешево на кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ д-р Сејад Солакоски

Локално Македонија Насловна Насловна слајдер
Подршката за кандидатот за градоначалник д-р Сејад Солакоски расте од ден на ден. Во рамките на своите активности д-р Солакоски оствари средба со Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ. ...
Comments Off on Силна подршка за д-р Солакоски од Унијата на Жени на ВМРО-ДПМНЕ

Локално Македонија Насловна Насловна слајдер
Кандидатот за градоначалник на општина Струга од ВМРО-ДПМНЕ, Сеад Солакоски денеска изјави дека е време за премени и оти жителите на таа општина заслужуваат да живеат во уредна ...
Comments Off on Солакоски: Време е за промена во Струга – жителите заслужуваат да живеат во уредна општина

Локално Македонија Насловна Насловна слајдер
Доктор Сејад Солакоски добива се поголема поткрепа од свои колеги, пријатели, соработници од цела Европа. Тоа се луѓе со кои соработувал како доктор, менаџер. Луѓе кои го познаваат ...
Comments Off on Силна поткрепа за д-р Солакоски од цела Европа! (Видео)

Локално Македонија Насловна Насловна слајдер
Д-р Сејад Солаковски на посета на Струшкиот пазар. Одличено примен од сите граѓани , продавачи и сопственици на локали. Струга заслужува модерен пазар. Заслужува место за локалните производители ...
Comments Off on Струга заслужува модерен пазар!

Локално Македонија Насловна Насловна слајдер
Меѓународна подршка за кандидатор д-р Сејад Солакоски стигнува од двајца големи лидери во Европа. Премиерот на Унгарија Виктор Орбан и поранешниот премиер на Словенија и лидер на најголемата ...
Comments Off on Подршка за Д-р Солакоски од Јанез Јанша и од Виктор Орбан

Локално Македонија Насловна Насловна слајдер
Поранешниот словенечки премиер и претседател на Словенечката демократска партија, Јанез Јанша денеска изјави дека знае каков напредок досега бил постигнат во градовите и општините кои ги водат градоначалниците ...
Comments Off on Јанша: Посакувам многу успех, досега е постигнат голем напредок во општините каде работат градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

Локално Македонија Насловна Насловна слајдер
...
Comments Off on Доктор Сејад Солакоски: Имам посебено зацртани цели за Лабуништа, Октиси, Подгорци и Боровец

Локално Македонија Насловна Насловна слајдер
Почитувани граѓани на општина Струга, Имам визија за чиста и напредна Струга. Визија за град во кој сите би жевееле во подобри услови, во почиста животна средина, со ...
Comments Off on Доктор Сејад Солакоски – Верувам дека на овие избори ПОБЕДУВАМЕ!

Локално Македонија Насловна Насловна слајдер
  Почитувани граѓани на општина Струга, Во четврток 28 Септември 2017 година, ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија, ќе имаат митинг во Град Струга. На Митинот ќе се ...
Comments Off on Голем митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Струга