Archives by: mehmed

mehmed

0 comments

mehmed Posts

Локално Македонија Насловна Насловна слајдер
Поранешниот градоначалник на Гостивар, Невзат Бејта, откако изгуби на локалните избори и се поздрави со општинските службеници, ја испразни општинската каса, не оставајќи средства за плати на вработените, ...
Comments Off on Бејта ја испразнил општинска каса во Гостивар

Локално Македонија Насловна Насловна слајдер
Првите што ќе се разочараат од оваа Влада се албанците рече на вчерашното гостување на топ тема членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев. -Голем број на општини ...
Comments Off on Албанците ќе се разочараат од СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ ќе гради мостови кон албанскиот електорат

Локално Македонија Насловна Насловна слајдер
Премиерот Зоран Заев синоќа најави нов закон за спречување на дискриминација на прославата на петтиот роденден на Центарот за поддршка на ЛГБТ заедницата, во Музејот на современа уметност ...
Comments Off on ВЕ ОХРАБРУВАМ ДА БИДЕТЕ ГЛАСНИ, РЕЧЕ ЗАЕВ НА ПРОСЛАВА НА ЛГБТ ЗАЕДНИЦАТА

Локално Македонија Насловна Насловна слајдер
Oвие локални избори во Република Македонија според многумина едни од најнедемократските што Република Македонија, избори кои не се признаени од три парламентарни партии. ВМРО-ДПМНЕ е партијата од македонскиот ...
Comments Off on Селмани: Македонците гласаа како што им нареди полициската држава, кај Албанците победи заробената држава

Локално Македонија Насловна Насловна слајдер
Рамиз Мерко е нов градоначалник на Струга. Рамиз Мерко, кандидатот на ДУИ, се враќа на градоначалничата функција во Струга, откако освои над 500 гласови повеќе од својот најголем ...
Comments Off on Рамиз Мерко е нов градоначалник на Струга

Локално Македонија Насловна Насловна слајдер
Рамиз Мерко                 Зијадин Села Велешта              755                    ...
Comments Off on Изборни резултати – обновено

Локално Македонија Насловна Насловна слајдер
Лабуништа победува Села Села 1463 гласови Мерко 1417 гласови ...
Comments Off on Во Лабуништа победи Села

Локално Македонија Насловна Насловна слајдер
Рамиз Мерко              Зијадин Села Драслајца          248                          ...
Comments Off on Изборни резултати Струга

Локално Македонија Насловна Насловна слајдер
Jас нема да му простам на премиерот ако знаел. А, знаел зошто тој договорил со Ахмети да не биде во Собранието дента. Тој воопшто не ни кажа што ...
Comments Off on Касами: 27-ми април беше сценарио за кое знаеја и Заев и Ахмети

Локално Македонија Насловна Насловна слајдер
Десетгодишната Акција „Ден на дрвото“ заминува во историјата. Досегашните акции беа силно поддржани од претходната Влада со сите надлежни министерства, од Заедницата на локалната самоуправа (ЗЕЛС) со општините, ...
Comments Off on Владата ја укинува акцијата „Ден на дрвото“